DZIĘKI POMPIE CIEPŁA

POMPA CIEPŁA POWIETRZE/WODA

ZASADA DZIAŁANIA

POMPA
CIEPŁA DLA DOMU

Korzystasz z technologii przyjaznej dla środowiska

Ponieważ pompy ciepła nie spalają paliwa, nie powodują również emisji zanieczyszczeń do środowiska. Połączenie systemu wraz z fotowoltaiką to najczystszy sposób na ogrzanie domu i przygotowanie ciepłej wody. Chroń środowisko i dbaj o planetę dla siebie i przyszłych pokoleń.

Zmniejszasz zużycie energii i koszty ogrzewania

Za sprawą pompy ciepła obniżysz swoje wydatki na energię do minimum. Nawet 80% energii cieplnej pozyskasz bezpośrednio z powietrza, reszta może być również darmowa i pochodzić ze słońca. To oszczędność i niezależność od podwyżek cen prądu na długie lata. W duecie się opłaca!

Chronisz otoczenie

Wydobycie paliw kopalnych wiąże się z zagrożeniem dla środowiska. Zniszczenie naturalnych siedlisk, degradacja pokrywy roślinnej, wzrost zapylenia w obszarach wydobycia, czy obniżenie zwierciadła wód gruntowych to tylko niektóre konsekwencje eksploatacji zasobów naturalnych. Pompy ciepła powietrze-woda czerpią energię wprost z powietrza atmosferycznego, nie szkodząc przy tym otoczeniu.

Myślisz o przyszłości

Aby osiągnąć określone cele klimatyczne, wymogi energetyczne dla nowych i istniejących budynków stale rosną. Według nowych standardów WT2021 domy budowane od 2021 roku mają charakteryzować się mniejszym zużyciem energii oraz wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.Dzięki nowoczesnej pompie ciepła nie tylko spełnisz obecne wymogi, ale także będziesz przygotowany na przyszłość.

​​​​​​​ZRÓDŁO GRAFIKI

Pompy ciepła zyskują na popularności, które coraz częściej trafiają do termomodernizowanych domów. Są to urządzenia nie wymagające obsługi i tanie w eksploatacji. Pompy ciepła typu powietrze/woda można zainstalować zarówno w nowym jak i modernizowanym domu. Urządzenie nie wymaga skomplikowanych instalacji po stronie źródła dolnego, ani dużej powierzchni gruntu czy dostępu do wody. Pompę ciepła można podłączyć do istniejącej instalacji grzewczej, gdzie odbiornikami są np. kaloryfery lub instalacja podłogowa. Najbardziej efektywne jest jednak użycie niskotemperaturowych odbiorników jak ogrzewanie podłogowe czy ścienne.

Zaletą ogrzewania płaszczyznowego jest to, że przekazywanie ciepła następuje przez bardzo dużą powierzchnię, dzięki czemu nie potrzeba wysokiej temperatury jak w przypadku punktowych źródeł ciepła. Odpowiednio dobrana pompa powietrze/woda jest w stanie zapewnić ogrzewanie domu przez całą zimę.

Twój e-mail:
Imię i nazwisko:
Numer telefonu:
miejsce zamieszkania
Stanowisko
Lider
CV:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany prawidłowo - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

formularz rekrutacyjny

Z multifunkcyjną pompą ciepła, “ciepło-zimno” to już nie tylko zabawa. Swój dom ogrzejesz zimą i schłodzisz latem, a przez cały rok będziesz korzystać z ciepłej wody.